poezie

  1. Akce
  2. poezie

Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Nanao Sakaki – 100.narozeniny

Studio Citadela Klimentská 16, Praha 1, Praha, Česká republika

(*1923) Japonský básník a poutník, ekologický aktivista i souputník amerických beatniků. V roce 1963 za ním přijeli do Japonska Allen Ginsberg a Gary Snyder, později přijel on za nimi do USA, se Snyderem podnikl přednáškové turné po Austrálii, s Ginsbergem se v roce 1990 společně procházeli květnovou Prahou. Na univerzitě v Olomouci předsedal Nanao ekologickému shromáždění. Překladatel Jiří Wein se s Nanaem seznámil v Novém Mexiku v roce 1980, spřátelili se a jeho prostřednictvím přijel Nanao i do Československa. Ve Weinových překladech vyšly v roce 1990 Nanaovy básně v útlém svazku v nakladatelství Pražská imaginace. V roce 2002 připravilo nakladatelství Jitro nový výbor. Po dvaceti letech se v Čechách snad dočkáme nové knihy.

Poezie mezi Řádky: Alena LAUFROVÁ / Zuzana DUMKOVÁ

Kavárna Mezi Řádky Štefánikova 40, Praha 5, Praha 5, Česká republika

Báseň někde se povaluje (nejspíš ve mně) kdyby sebou tak švihla a zčerstva skočila na papír to by se mi opravdu ulevilo! -Alena LAUFROVÁ: básnířka a grafička -Zuzana DUMKOVÁ: hudba -Uvítací výbor: Ondřej Linhart

Zdarma

Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO – křest knihy

Čítárna Unijazz Husitská 22, Praha 3, Praha, Česká republika

Performanční fúze básní a křest nové knihy Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO Hudba - Zuzana Dumková Tanec a koncept - Andrea Opavská, Petr Opavský Přednes - Renata Bulvová, Nika Nováková, Ondřej Linhart, Tomáš Pospíšil Videoprojekce - Luboš Jeřábek Host - Josef Janíček z Plastic People of the universe Čajový obřad - Jaromír Čajomír Horák Děkujeme za podporu Česko-japonské společnosti, Čítárně Unijazz, Camelquerque a nakladatelství Dharmagaia, které knihu vydalo.

200Kč

Literárně-hudební kabaret na (A)void café

(A)VOID CAFÉ Náplavka u Jiráskova mostu, Praha

XVIII. Podpalubní kabaret tentokrát v (A)void Café cca pod Tančícím domem. „V kobce na náplavce barman přikládá, pod Tančičem je skvělá zábava...“ S nejlepšími kousky kabaretní sezóny 2024 vystoupí tito umělečtí gentlemani: Zuzana Dumková s dynamitnickou kytarou + Jan Lidové noviny Nejedlý + Lapač dechu Ondřej Linhart + Slovní balantér Kamil Princ + Lapač snů Viki Shock + Jim Nasrat + Štěpán Mikulenka + Šíleně smutná Delfína + (Ne)skutečný umělec + Radek F1 + Mrtví tatínci + Čtvrtá a pátá premiéra písně Všichni jsou už v Essenu V devět proběhne obvyklé neobvyklé nápojové překvapení s příběhem! Večerem provázejí a hosty zpovídají dva skvělí vyvaděči pan Josef Straka v hrsti a pan Bohuslav Vaněk-Úvalský v plyši. A možná připluje i manuální ulož.to... Vstupné jest dobrovolné, kontroluje BVÚ. Těšíme se na Vás! --- POZOR! Kabaret se v lednu koná od 20.00 v (A)void Café zhruba pod Tančícím domem poblíž Jiráskova mostu. Kdo to zvrtá a dorazí na loď, nechť pokračuje po nábřeží a po proudu Vltavy a dojde tam za 6 minut. Kdo chce poslouchat racky, ať zůstane na lodi!

Nanao Sakaki projekt: Jít nalehko

Výstaviště Praha Holešovice Výstaviště Praha Křižíkovy pavilony, Praha 7, Česká republika

Prezentace knihy nakladatelství DharmaGaia V sále Josefa Škvoreckého, vstup ZDARMA. Facebook události.

Zdarma