poezie

  1. Akce
  2. poezie

Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Poezie mezi Řádky: J.JIRÁSKOVÁ / Z.DUMKOVÁ

Kavárna Mezi Řádky Štefánikova 40, Praha 5, Praha 5, Česká republika

Hostem O. Linharta bude básnířka a prozaička Jana Jirásková a multižánrová hudebnice a zpěvačka Zuzana Dumková.

Zdarma

Nanao Sakaki – 100.narozeniny

Studio Citadela Klimentská 16, Praha 1, Praha, Česká republika

(*1923) Japonský básník a poutník, ekologický aktivista i souputník amerických beatniků. V roce 1963 za ním přijeli do Japonska Allen Ginsberg a Gary Snyder, později přijel on za nimi do USA, se Snyderem podnikl přednáškové turné po Austrálii, s Ginsbergem se v roce 1990 společně procházeli květnovou Prahou. Na univerzitě v Olomouci předsedal Nanao ekologickému shromáždění. Překladatel Jiří Wein se s Nanaem seznámil v Novém Mexiku v roce 1980, spřátelili se a jeho prostřednictvím přijel Nanao i do Československa. Ve Weinových překladech vyšly v roce 1990 Nanaovy básně v útlém svazku v nakladatelství Pražská imaginace. V roce 2002 připravilo nakladatelství Jitro nový výbor. Po dvaceti letech se v Čechách snad dočkáme nové knihy.

Poezie mezi Řádky: Alena LAUFROVÁ / Zuzana DUMKOVÁ

Kavárna Mezi Řádky Štefánikova 40, Praha 5, Praha 5, Česká republika

Báseň někde se povaluje (nejspíš ve mně) kdyby sebou tak švihla a zčerstva skočila na papír to by se mi opravdu ulevilo! -Alena LAUFROVÁ: básnířka a grafička -Zuzana DUMKOVÁ: hudba -Uvítací výbor: Ondřej Linhart

Zdarma

Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO – křest knihy

Čítárna Unijazz Husitská 22, Praha 3, Praha, Česká republika

Performanční fúze básní a křest nové knihy Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO Hudba - Zuzana Dumková Tanec a koncept - Andrea Opavská, Petr Opavský Přednes - Renata Bulvová, Nika Nováková, Ondřej Linhart, Tomáš Pospíšil Videoprojekce - Luboš Jeřábek Host - Josef Janíček z Plastic People of the universe Čajový obřad - Jaromír Čajomír Horák Děkujeme za podporu Česko-japonské společnosti, Čítárně Unijazz, Camelquerque a nakladatelství Dharmagaia, které knihu vydalo.

200Kč